HUZUR SOKAĞI KİTAP ÖZETİ

2012-11-18 18:56:00
HUZUR SOKAĞI KİTAP  ÖZETİ |  görsel 1

Huzur sokağı kitap  Özeti;
Huzur sokağı Fatih’te bir sokak . İstanbul Kimya Fakültesinde okuyan Bilal herkesin sevdiği örnek aldığı oldukça yakışıklı ve dinine bağımlı bir genç .Bu sokakta kardeşlik sevgi dayanışma var.Sokaktaki tek boş arsaya dikilen apartman herkesi tedirgin ediyor.

Bu apartmana taşınan zengin asri insanlar sokak sakinlerinin huzurunu kaçıracak gibi.
Bu apartmana taşınanlar gerçekten asri ve oldukça bu mahalleyi küçümser tavırdalar. Bilal dersini yaparken bir ses duyuyor. Perdeyi açtığında ceylan gözlü, gümrah saçlı, güzeller güzeli Feyza’yı görüyor. O andan itibaren Kızı. Kafasından atamıyor. Feyza’da Bilaldan çok etkilenir hep onu düşünür. Feyza apartman kapıcısı aracılığıyla Bilal’e duyğularını belli eder. Bilal ise inancı ve sevgisi arasında yaptığı tercihte Feyza yoktur. Feyza intikam almayı aklına koyuyor. Bilal’i inancından arındırıp onu güzelliği ile büyüleyerek isdediği gibi biri olmasını sağlayacaktır.

Huzur Sokağının medar-ı iftiharı Bilali Feyza’nın dadısı uyarıyor. Sakın evlenme bu kız seni değiştirecek bir salon erkeğine dünüştürücek diyor. Bilal de kızın kendisini sevdiğini halde Bursa’dan mazbut bir aileden gelen tesettürlü ibadetini yapan bir kızla evleniyor. Feyza bu mahalle kızıyla nasıl evlenir diye kendini yiyip bitiriyor. işte esas hikeye bundan sonra başlıyor. Feyza bir süre sonra kocasınan boşanıyor. Bilal’in eşi ise doğum
yaptıktan sonra ölüyor.çocuğu oluyor feyzanın .bilali unutamadığı için kızına  HİLAL ismini veriyor. bilalin oğluda nusret.peki özellikle ben hilalle  nusreti neden bellirttim?acaba onlarda  yeni gelecek başroller olabilir mi?ama neden başroller?sadece kızı ve oğlu diyeceksiniz?ama durum karışık  diziyi izleyip öğreneceğiz ya da kitabını okuyacağız .eğer yorumla  devamını isterseniz  hay hay:))

.diziyle pek bağdaşmaz .feyza burada iddia ya giriyo.bu anlatılan kitap özei  günümze uyarlanmış hali.şükranla bilal evleniyorlar.ama bu kitapta  hacer diye geçiyor.huzur sokağının ilk baskıları birilerinde varsa   orada  olaylar  biraz diziyle  bağdaştığımnı anlarsınız:))ama nasıl ?gerisi kitapta .isteyenlerre  açık  bir şekilde  anlatırım ama yorum gerekir:)).bu ara da yazının birçoğu huzur sokağı fan sayfalarından alıntıdır..

 

7178
0
0
Yorum Yaz
ration=2,irisStyle=star)">>